Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do průmyslové zóny Kvasiny půjde na bezpečnost dalších 22 milionů korun

 
pátek, 12. dubna 2019, 18:15

Na zvýšení bezpečnosti v průmyslové zóně Solnice-Kvasiny, kde je závod automobilky Škoda Auto, by měl stát poskytnout dalších víc než 22 milionů korun. Navýšení peněz na plánované investice bezpečnostního charakteru města Solnice a obce Kvasiny dnes při návštěvě Královéhradeckého kraje slíbil ministr vnitra a místopředseda vlády Jan Hamáček (ČSSD). Ministerstvo vypíše druhé kolo programu podpory bezpečnosti v oblasti, peníze by měly přijít do regionu letos.

„Bezpečnostní situace se výrazně zlepšila. Je ale potřeba dotáhnout do konce rozjeté nebo připravené projekty. Ministra vnitra jsem proto požádal o navýšení finančních prostředků, a především o otevření druhého kola programu podpory bezpečnosti," uvedl hejtman Jiří Štěpán (ČSSD).

Konkrétně by peníze měly jít na vybudování kamerových systémů, rekonstrukce veřejných osvětlení v obou obcích a na osvětlení na cyklostezce Ještětice - Solnice - Lipovka. „K navýšení potřebných prostředků došlo kvůli technickým změnám v projektových dokumentacích nebo rozšíření původních záměrů. S aktualizovanými projekty se nyní čeká na otevření druhého kola příjmu žádostí," uvedl Dan Lechmann z tiskového oddělení kraje.

Bezpečnostní situace v oblasti se zhoršila v roce 2016, když do automobilky a okolních továren dorazily tisíce dělníků, často ze zahraničí. Přibyly hlavně přestupky v dopravě a rušení veřejného pořádku. Škoda Auto v Kvasinách mezi lety 2015 až 2018 zvýšila počet pracovníků přibližně o 3500 na současných více než 8500 zaměstnanců. V průmyslové zóně Solnice-Kvasiny v současnosti pracuje téměř 12 300 osob, z nichž více než třetinu tvoří cizinci. Převažují zaměstnanci z Polska.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

I malý hasičák může zachránit vůz před shořením, včera se o tom...

úterý, 9. dubna 2019, 12:15

O tom, že i malý hasicí přístroj může uchránit vůz před požárem, se včera přesvědčili v Královéhradeckém kraji hned dva řidiči. V...

FOTO: Během pondělí hasiči likvidovali několik požárů luk a lesů, do...

úterý, 2. dubna 2019, 09:31

Jen během pondělního odpoledne vyjížděli hasiči Královéhradeckého kraje k sedmi případům, kdy hořel travní nebo lesní porost. Při...

Kvůli nedbalosti hasiči likvidovali na Trutnovsku hned dva požáry...

pátek, 29. března 2019, 12:25

Během čtyřiadvaceti hodin hasiči na Trutnovsku řešili hned dva požáry způsobené nedbalou manipulací se žhavým popelem. Hasiči...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.