Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do průmyslové zóny Kvasiny půjde na bezpečnost dalších 22 milionů korun

 
pátek, 12. dubna 2019, 18:15

Na zvýšení bezpečnosti v průmyslové zóně Solnice-Kvasiny, kde je závod automobilky Škoda Auto, by měl stát poskytnout dalších víc než 22 milionů korun. Navýšení peněz na plánované investice bezpečnostního charakteru města Solnice a obce Kvasiny dnes při návštěvě Královéhradeckého kraje slíbil ministr vnitra a místopředseda vlády Jan Hamáček (ČSSD). Ministerstvo vypíše druhé kolo programu podpory bezpečnosti v oblasti, peníze by měly přijít do regionu letos.

„Bezpečnostní situace se výrazně zlepšila. Je ale potřeba dotáhnout do konce rozjeté nebo připravené projekty. Ministra vnitra jsem proto požádal o navýšení finančních prostředků, a především o otevření druhého kola programu podpory bezpečnosti," uvedl hejtman Jiří Štěpán (ČSSD).

Konkrétně by peníze měly jít na vybudování kamerových systémů, rekonstrukce veřejných osvětlení v obou obcích a na osvětlení na cyklostezce Ještětice - Solnice - Lipovka. „K navýšení potřebných prostředků došlo kvůli technickým změnám v projektových dokumentacích nebo rozšíření původních záměrů. S aktualizovanými projekty se nyní čeká na otevření druhého kola příjmu žádostí," uvedl Dan Lechmann z tiskového oddělení kraje.

Bezpečnostní situace v oblasti se zhoršila v roce 2016, když do automobilky a okolních továren dorazily tisíce dělníků, často ze zahraničí. Přibyly hlavně přestupky v dopravě a rušení veřejného pořádku. Škoda Auto v Kvasinách mezi lety 2015 až 2018 zvýšila počet pracovníků přibližně o 3500 na současných více než 8500 zaměstnanců. V průmyslové zóně Solnice-Kvasiny v současnosti pracuje téměř 12 300 osob, z nichž více než třetinu tvoří cizinci. Převažují zaměstnanci z Polska.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

I malý hasičák může zachránit vůz před shořením, včera se o tom...

úterý, 9. dubna 2019, 12:15

O tom, že i malý hasicí přístroj může uchránit vůz před požárem, se včera přesvědčili v Královéhradeckém kraji hned dva řidiči. V...

FOTO: Během pondělí hasiči likvidovali několik požárů luk a lesů, do...

úterý, 2. dubna 2019, 09:31

Jen během pondělního odpoledne vyjížděli hasiči Královéhradeckého kraje k sedmi případům, kdy hořel travní nebo lesní porost. Při...

Kvůli nedbalosti hasiči likvidovali na Trutnovsku hned dva požáry...

pátek, 29. března 2019, 12:25

Během čtyřiadvaceti hodin hasiči na Trutnovsku řešili hned dva požáry způsobené nedbalou manipulací se žhavým popelem. Hasiči...

Policie prověřovala podezřelé úmrtí psa. Nakonec se ukázalo, že ho...

pondělí, 25. března 2019, 13:42

Už v prosinci minulého roku začali policisté ze Dvora Králové nad Labem řešit úmrtí psa, kterého majitelé našli nedaleko svého...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V devatenácti se odhodlal k natočení celovečerního filmu. Můj scénář přesvědčil i zkušené herce, říká mladý režisér

Je mu pouhých devatenáct let, jeho životním snem je režírování filmů a zatímco většina jeho vrstevníků tráví volný čas sportem nebo zábavou v klubech, on se raději zavře do střižny nebo obsluhuje kameru na place. Řeč je o Petru Hejzlarovi, který se pokouší o husarský kousek. Bez větších zkušeností s filmem se mu podařilo dát dohromady scénář filmu, který je natolik poutavý, že oslovi i více či méně zkušené herce. Společně s nimi nyní finišuje na přípravě filmu Z města na venkov, který by měl zamířit do českých kin v září letošního roku.

Policie obvinila kvůli prodeji bytů v Praze 1 na 30 lidí

Policie obvinila kvůli prodeji městských bytů v Praze 1 přes 30 lidí. Jsou mezi nimi zejména členové bývalého vedení městské části včetně někdejšího starosty Oldřicha Lomeckého a jeho zástupce Daniela Hodka a čelí obvinění, že jako zastupitelé hlasovali pro prodej bytů za nižší než obvyklé ceny. Uvedl to v pondělí server SeznamZprávy.cz. Podle znaleckého posudku, který si policie objednala, bylo pod cenou prodáno více než 20 bytů, a vznikla tak škoda za zhruba 40 milionů korun.

Slovenský exprezident Kiska představil svou stranu Za lidi

Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska představil svou budoucí stranu s názvem Za lidi. Do stranické politiky vstupuje s heslem Vraťme Slovensko všem lidem. Kiska, kterého v sobotu ve funkci hlavy státu vystřídala Zuzana Čaputová, na přípravě nové strany spolupracuje například s představiteli samosprávy, dále bývalým velvyslancem při NATO, manažery ale i se spoluorganizátorem loňských mohutných protivládních demonstrací Jurajem Šeligou. Dřívější průzkumy naměřily budoucí straně popularitu mezi šesti až deseti procenty.