Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Skiareály v hradeckém kraji investovaly letos přes 100 milionů korun

 
čtvrtek, 11. října 2018, 10:53

Lyžařské areály v Královéhradeckém kraji před zimní sezónou investovaly více než 100 milionů korun. Je to výrazně méně než loni, kdy vynaložily okolo 250 milionů korun. Největší investice udělaly Skiareál Špindlerův Mlýn a SkiResort Černá hora - Pec pod Sněžkou.

Krkonošský SkiResort Černá hora - Pec, který provozuje střediska Janské Lázně, Pec pod Sněžkou, Velká Úpa, Černý Důl a Svoboda nad Úpou s celkem 44 kilometry sjezdovek, vynaložil zhruba 25 milionů korun. Investice šla například do technologie Snowsat, která umožňuje šetrnější a efektivnější úpravu sjezdovek. SkiResort koupil také novou rolbu, investoval do nového zasněžování na sjezdovce Vyhlídková v areálu Černý Důl nebo do nového odbavovacího systém na parkovištích v Peci pod Sněžkou. „Zavedení technologie Snowsat je hlavní novinkou SkiResortu před nadcházející zimou. Tuto technologii začneme používat jako první v ČR,“ řekla mluvčí SkiResortu Zina Plchová. Ceny středisko zatím nezveřejnilo.

Středisko Špindlerův Mlýn investovalo okolo 80 milionů korun. Peníze šly například na modernizace zasněžovacího systému na medvědínské straně střediska, na dokončení terénních prací souvisejících s loni otevřenou novou lanovkou na Horních Mísečkách nebo do obnovy technického vybavení. Loni investice přesáhly hranici 100 milionů korun. „Letos je to o něco méně, protože se chystáme na naši největší investici, a to propojení Svatého Petru a Medvědína přes terminál T1, kde by mělo vzniknout centrální nástupní místo na obě strany špindlerovského údolí. Měly by vzniknout nové lanovky a sjezdovky,“ řekl René Hroneš ze špindlerovského skiareálu.

Ani tento skiareál zatím ceník pro nadcházející sezonu nezveřejnil. Připravuje kompletní změnu systému prodeje skipasů, kdy hlavní prioritou má být to, aby si klienti kupovali skipasy online na internetu nebo prostřednictvím samoobslužných automatů přímo ve středisku. „Pokud si lidé skipas koupí předem na internetu, tak je vyjde levněji než loni, když si ho koupí ve středisku, tak je vyjde stejně a na kamenné pokladně vyjde dráž než loni,“ řekl Hroneš. Loni byla jednodenní cena skipasu pro dospělého v hlavní sezoně 890 korun.

Ve skiareálu Malá Úpa investovali celkem pět milionů korun, například do posílení zasněžování nebo nové půjčovny lyžařského vybavení. Cena jednodenního skipasu pro dospělého v hlavní sezoně bude 600 korun oproti loňským 570. V současnosti nabízí skiareál, který v příštích letech připravuje propojení areálu Pomezky a U Kostela, asi 3,5 kilometru sjezdových tratích.

Ve středisku v Deštném v Orlických horách byly investice oproti minulému roku, kdy vznikla v areálu Marta II nová čtyřsedačková lanovka za 30 milionů, výrazně nižší, celkem asi tři miliony korun. Většina peněz směřovala do posílení zasněžovacího systému. Cena jednodenního skipasu pro dospělého v Deštném vzroste o 30 korun na 520 korun.

V Říčkách v Orlických horách investovali jen do údržby. „Proto Vám žádnou částku neřeknu, není to nijak významné,“ řekl Petr Kánský ze Skicentra Říčky. Podle něj cena jednodenního skipasu pro dospělého v hlavní sezoně vzrostla oproti minulé sezoně o 50 korun na 570.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

V Krkonoších mají systém, který ušetří vodu při zasněžování

středa, 10. října 2018, 16:32

Krkonošský SkiResort Černá hora - Pec letos v zimě nasadí technologii, která umožní šetrnější hospodaření s vodou při zasněžování...

Na vzniku domova pro seniory v Broumově se bude podílet kraj i město

pondělí, 24. září 2018, 11:22

Pobytové zařízení pro seniory v Broumově je zase o kousek blíže k realizaci. Rada Královéhradeckého kraje schválila záměr...

Aktualizováno 24. září 2018, 10:34

Z obavy před medvědem vylezla dvojice cizinců na strom. Pravděpodobně...

pondělí, 24. září 2018, 09:58

V sobotu večer zavolali na linku 112 dva vystrašení cizinci, že se cítí být v Krkonoších ohroženi medvědem a žádají o pomoc....

V Krkonoších budou uzavřeny cesty Obřím a Modrým dolem

úterý, 18. září 2018, 07:59

Od úterý přibližně do čtvrtka budou pro turisty uzavřeny cesty Obřím a Modrým dolem. Vrtulník tam bude přepravovat materiál pro...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.