Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Velká skicentra v Královéhradeckém kraji budou o víkendu otevřená

 
pátek, 6. dubna 2018, 11:15

V Královéhradeckém kraji se bude o víkendu lyžovat v Krkonoších ve Špindlerově Mlýně, v Peci pod Sněžkou a na Černé hoře a v Orlických horách v Říčkách. Ve Špindlerově Mlýně chtějí ukončit sezonu až v polovině dubna. Na sjezdovkách je stále od 30 do 80 centimetrů sněhu a na hřebenech hor desítky kilometrů běžeckých tratí.

Z pěti středisek SkiResortu Černá hora - Pec pod Sněžkou pojedou o víkendu dvě, Pec a Černá hora u Janských Lázní.„Na sjezdovkách je od 30 do 80 centimetrů sněhu. Bude upraveno 17 kilometrů sjezdových tratí z toho devět v Peci. Na hřebenech v okolí Pece a Černé hory je pro běžkaře upraveno asi 20 kilometrů tratí. Předpokládáme, že sezonu ukončíme 8. dubna,“ uvedla Zina Plchová ze SkiResortu.

Jarní lyžování nabízí i největší krkonošský skiareál ve Špindlerově Mlýně, kde chtějí jeho část udržet v provozu až do poloviny dubna. O víkendu už nepojede Medvědín a Horní Mísečky, naopak lanovky a sjezdovky ve Svatém Petru, Hromovka a vlek Stoh budou v provozu. „Sjezdovky jsou díky tuhé zimě tak pevné, že sněhu z nich výrazně neubývá. Rozhodli jsme provoz prodloužit ještě o týden. Během pracovního týdne pojede šestisedačka ve Svatém Petru a k tomu dvě sjezdovky. Na víkend 14. a 15. dubna zprovozníme i Hromovku, aby se lidé mohli dostat z centrálního parkoviště. Provoz definitivně ukončíme 15. dubna,“ řekl René Hroneš ze špindlerovského skicentra. V Krkonoších platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály.

Poslední víkend zimní sezony má před sebou Skicentrum Říčky v Orlických horách. „Všechny sjezdovky budou o víkendu v provozu. V sobotu pojedeme od 8:00 do 16:00. Ráno má být přimrzlo, takže kdo si přivstane, ten si ještě pěkně zalyžuje,“ sdělil Petr Kánský ze Skicentra v Říčkách. Na zakončení sezony připravili na sobotu tradiční maškarní Bafuňářské závody. „V neděli pojedeme do 12:00, a to bude konečná. Bude to 118. den provozu končící sezony, kterou bych ohodnotil jako lepší průměr,“ dodal Kánský. Na sjezdovkách v Říčkách leží stále od 30 do 80 centimetrů sněhu.

Meteorologové na víkend předpovídají slunečno. V noci na sobotu by na horách mělo ještě mrznout, ale přes den by se mělo oteplit až na plus 10 stupňů Celsia. Na hřebenech Krkonoš by teploty měly být těsně nad nulou. V podhůří a v nížinách hradeckého kraje budou teploty šplhat k 20 stupňům.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Náchodská nemocnice by se měla dočkat modernizace

středa, 28. března 2018, 13:45

Nemocniční areál v Náchodě se v úterý stal dějištěm podpisu smlouvy na první etapu modernizace Oblastní nemocnice Náchod za 1,344...

Přírodní rezervace Vřešťovská bažantnice na Trutnovsku změní hranice

pátek, 23. března 2018, 17:30

Radní Královéhradeckého kraje schválili záměr na vyhlášení nové podoby přírodní rezervace Vřešťovská bažantnice na Trutnovsku a...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Hradecku se střílelo, zásahová jednotka...

  • FOTO: Tygři a lev, kteří utekli v Bioparku...

  • Nehoda v centru Hradce. Řidič najel na...

  • Útěk lva a dvou tygrů na Hradecku policie...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Přejezd ve Studénce bude bezpečnější. Auta už nebudou křižovat železniční trať

Nebezpečné křížení železniční trati a silnice ve Studénce, které bylo v roce 2015 svědkem tragické události, bude brzy bezpečnější. Správa železniční dopravní cesty připravila jeho modernizaci, kdy silnice nově povede pod železniční tratí a nebude ji tak přímo křižovat. Práce by měly začít v roce 2020.

„Prodá“ Moskva Sibiř Číně? Zdroje přecházejí do čínských rukou, zůstává jen pustina

Portál Jamestown již několik let prostřednictvím Paula Gobleho monitoruje sílící čínskou přítomnost na Sibiři na ruském Dálném východě, zejména v oblasti kolem Bajkalu, a narůstající protičínské nálady v regionu. Minimálně od roku 2010 zde Číňané využívají „místní pohostinnosti“, aniž by za to regionu cokoli vraceli.

Dovoz ledovců z Antarktidy má zachránit Kapské Město

"Vypadá to jako šílený nápad, ale když si to rozeberete, není to tak bláznivé," tvrdí kapitán Nick Sloane. Proč neodříznout nějaké ty ledovce z Antarktidy, aby Kapské Město mohlo být zásobováno vodou? Sloane mívá nápady, které se vymykají normám. Tento šestapadesátiletý Jihoafričan zambijského původu, zakladatel firmy Sloane Marine Ltd, se již proslavil tím, že uvolnil uvázlou loď Concordia, při jejímž ztroskotání u pobřeží Itálie v roce 2012 zahynulo 32 lidí.