Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z kraje

Tropické počasí znamená i vyšší riziko rakoviny kůže

sobota, 27. července 2019, 16:22ZdravíHradecko
 

Tropické počasí, které se vrátilo do Česka, s sebou přináší i riziko zdravotních problémů. Jedním z nejzávažnějších je rakovina kůže. Sluneční záření je jedním z faktorů, který významně zvyšuje riziko jejího vzniku. Řekl Ivo Kocák z brněnského...

 

Na Benecku dokončili první singltrekový okruh. Má přes kilometr a vhodný je pro děti

sobota, 27. července 2019, 13:23SpolečnostTrutnovsko
 

Krkonošské Benecko vybudovalo za bezmála milion korun svůj první singltrekový okruh, otevře ho v sobotu. Dlouhý je 1,3 kilometru s lehkou obtížností, ideální pro děti. Jeho výhodou je, že je téměř v centru Benecka, řekla Petra Pravečková ze...

 

Sirupy a koncentráty – ovoce v menšině

sobota, 27. července 2019, 09:33SpolečnostHradecko
 

Ovocný sirup naředěný vodou ¬byl pravděpodobně nejběžnějším domácím nápojem předrevolučních let. Prodeje sirupů meziročně klesají, přesto v mnoha domácnostech mají své čestné místo dodnes – za uplynulý rok české domácnosti vypily 40 miliónů litrů...

 

V Krkonoších hořela chalupa. Hasiči z objektu zachránili bezvládného psa majitelů

sobota, 27. července 2019, 08:00KrimiTrutnovsko
 

Tři jednotky hasičů vyrazili ve čtvrtek po osmé hodině večer k požáru chaty v Horním Maršově. Objekt sice nehořel plameny, byl ale silně zakouřený.

 

POČASÍ NA VÍKEND: Lehce se ochladí, pořád bude kolem třicítky. Dorazí bouřky

sobota, 27. července 2019, 06:12SpolečnostHradecko
 

Po teplotních rekordech minulých dní se na víkend lehce ochladí, teploty budou ale stále letní. V sobotu překročí třicet stupňů, pak přijde postupné ochlazení doprovázené bouřkami. I v neděli ale teploty budou atakovat tropické hodnoty.

 

FOTO: Oheň zničil stodolu. Plameny se šířily na obytné budovy

pátek, 26. července 2019, 17:12KrimiTrutnovsko
 

Osm jednotek hasičů zasahovalo v pátek vrzy ráno u požáru stodoly v obci Dubenec. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. Hasičům se podařilo uchránit hodnoty ve výši 3 milionů korun, škoda byla předběžně vyčíslena na 450 tisíc.

 

FOTO: Srážka tří aut u Častolovic. Řidič za volantem usnul a přejel do protisměru

pátek, 26. července 2019, 15:56KrimiRychnovsko
 

Na silnici číslo 11 v obci Častolovice došlo ve středu odpoledne ke srážce tří vozidel. Příčinou nehody je opět únava, řidič jednoho z aut za volantem usnul, přejel do protisměru a naboural.

 

FOTO: Hořela garáž u rodinného domu. Majitel se při hašení popálil

pátek, 26. července 2019, 10:30KrimiRychnovsko
 

Tři jednotky hasičů byly vyslány k ohlášenému požáru garáže, která je součásti rodinného domu v Opočně. Ještě před jejich příjezdem hasil sám majitel domu, který se při tom nadýchal kouře a popálil na rukou.

 

Památkáři a Turnov podají dovolání v restituční kauze Walderode

pátek, 26. července 2019, 10:05SpolečnostTrutnovsko
 

Památkáři i turnovská radnice podají dovolání k Nejvyššímu soudu v restituční kauze rodu Walderode. Upozornila na to Česká televize, zástupci obou subjektu to potvrdili. Lesy ČR podobný postup zvažují. Odvolací Krajský soud v Hradci Králové v...

 

Bazén se po odstávce opět otevírá. Prošel řadou oprav

pátek, 26. července 2019, 09:47SpolečnostHradecko
 

Plavecký bazén na Eliščině nábřeží se po technologické odstávce v sobotu opět otevře veřejnosti. Do konce srpna pojede v prázdninovém režimu, každé pondělí a pátek od 6 hodin, vždy v úterý, ve středu a ve čtvrtek od 8 hodin a o víkendech od 10...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Nové sochy před radnicí. Do Liberce se po půl století vrací dílo Olbrama Zoubka

Na nároží radnice už stojí nové sochařské dílo. A je rovnou od jednoho z nejznámějších sochařů Olbrama Zoubka. Liberečáci tak budou příštích dvanáct měsíců procházet mezi charakteristickými postavami soch Kúra, Klytaimnéstry, Jidáše a Ifigénie.

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

V Praze se v sobotu sešli milovníci a ochránci zvířat ze všech koutů České republiky. Uskutečnil se zde historicky první ročník The Official Animal Right March , tedy pochodu za práva zvířat, kterého se zúčastnily stovky lidí.

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě, neefektivně a netransparentně, podpora byla roztříštěná a kvůli chybějícímu informačnímu systému náročná pro poskytovatele i příjemce. Na základě prověrky o tom dnes informoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).