Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z kraje

Sedmdesát let spolu. Tlukovi z Nového Hradce oslavili platinovou svatbu

pátek, 26. července 2019, 07:23SpolečnostHradecko
 

Neuvěřitelných sedmdesát let společného života oslavili Jiřina a František Tlukovi z Nového Hradce Králové. Brali se v létě roku 1949. Ve středu tak se svými blízkými oslavili platinovou svatbu.

 

Během měsíce do dvou mužů uhodil blesk. Zazněla ohlušující rána, uvedli svědci jednoho z případů

pátek, 26. července 2019, 06:12KrimiHradecko
 

O velikém štěstí můžou mluvit dva mladí muži (28 a 26 let) z Královéhradeckého kraje, kteří byli v rozmezí přibližně jednoho měsíce po sobě zasaženi bleskem.

 

FOTO: Policisté hledají svědky nehody. Auto měl poškodit uvolněný žebřík z jiného vozu

čtvrtek, 25. července 2019, 16:34KrimiTrutnovsko
 

Trutnovští policisté od soboty vyšetřují nehodu, ke které došlo v Krkonošské ulici v Trutnově. Podle nich tam neznámý předmět poškodil Škodu Fabia. Policisté žádají svědky, kteří nehodu viděli, ať se jim ozvou.

 

U požáru pole zasahovalo pět jednotek hasičů. Na vině je odhozený nedopalek

čtvrtek, 25. července 2019, 14:23KrimiJičínsko
 

Pole se vzrostlým obilím začalo hořet ve středu dopoledne nedaleko Chomutic. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů. Ti už také vědí, co bylo příčinou požáru. Někdo zde odhodil hořící nedopalek cigarety.

 

Noční koupání? Flošna se otevře dnes i v pátek večer

čtvrtek, 25. července 2019, 13:46SpolečnostHradecko
 

Noční koupání na Flošně bude po středě pokračovat také ve čtvrtek a v pátek 25. - 26. 7. 2019. vždy od 21:00 do 23:30 hodin. Otevírací doba Wellness studia Flošna bude během těchto teplých dní posunuta na 16:30 hod.

 

FOTO: V Plačicích hořela dílna. Uvnitř byly dřevěné palety

čtvrtek, 25. července 2019, 11:43KrimiHradecko
 

Tři jednotky hasičů zasahovaly ve středu večer u požáru dílny v hradecké části Plačice. Uvnitř hořely dřevěné palety.

 

VIDEO: Kamion předjíždí kamion. Řidiči nákladních aut omezují dopravu na dálnici D11

čtvrtek, 25. července 2019, 10:51KrimiHradecko
 

Dálniční policisté zveřejnili video, které na dálnici D11 zachycuje předjížděcí manévry kamionů, které předjíždí další kamiony. Tím ale podle policie omezují dopravu. Letos už evidují 26 takových přestupků.

 

Polský řidič uvízl na přejezdu se staženými závorami. Projíždějícímu vlaku se dokázal vyhnout

čtvrtek, 25. července 2019, 08:50KrimiHradecko
 

Centimetry chyběly k dalšímu neštěstí na železničním přejezdu. Na tom v Třebechovicích pod Orebem v ulici Na Stavě ve středu odpoledne uvízlo auto s polskou poznávací značkou a nemohlo pryč, závory byly stažené.

 

Kam s kolem? Ve městě je několik nových stojanů

čtvrtek, 25. července 2019, 07:01DopravaHradecko
 

Technické služby v minulém týdnu umístily do Hradce další nové stojany na kola. Instalováno jich bylo celkem devět v ulici Švehlova a částečně i na náměstí Svobody. Ve městě jsou v současnosti desítky těchto typů stojanů, do nichž město včetně...

 

Večírek na střeše domu v Hradci museli ukončit strážníci, a to hned dvakrát

čtvrtek, 25. července 2019, 06:23KrimiHradecko
 

Hradečtí strážníci v noci na neděli zasahovali u hlučnějšího večírku, který se konal na střeše jednoho z domů. Oznamovatel před půl druhou ráno uváděl, že po střeše bytového domu se procházejí lidé a nahlížejí do půdních bytů. A hned poté volal...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Nové sochy před radnicí. Do Liberce se po půl století vrací dílo Olbrama Zoubka

Na nároží radnice už stojí nové sochařské dílo. A je rovnou od jednoho z nejznámějších sochařů Olbrama Zoubka. Liberečáci tak budou příštích dvanáct měsíců procházet mezi charakteristickými postavami soch Kúra, Klytaimnéstry, Jidáše a Ifigénie.

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

V Praze se v sobotu sešli milovníci a ochránci zvířat ze všech koutů České republiky. Uskutečnil se zde historicky první ročník The Official Animal Right March , tedy pochodu za práva zvířat, kterého se zúčastnily stovky lidí.

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě, neefektivně a netransparentně, podpora byla roztříštěná a kvůli chybějícímu informačnímu systému náročná pro poskytovatele i příjemce. Na základě prověrky o tom dnes informoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).