Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z kraje

Státní Lesy ČR podaly dovolání v restituční kauze Walderode

úterý, 17. září 2019, 08:45Trutnovsko
 

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) podal dovolání k Nejvyššímu soudu v kauze, v níž hradecký krajský soud potvrdil rodu Walderode restituční nárok například na lesy a další pozemky.

 

Vlak v Hradci Králové srazil a usmrtil mladého muže

pondělí, 16. září 2019, 13:04Hradecko
 

Osobní vlak v neděli večer v Hradci Králové ve čtvrti Pražské Předměstí srazil a usmrtil mladého muže. Při přecházení kolejí po vyšlapané pěšině mezi ulicemi Družstevní a Opatovická muž klopýtl o jednu z kolejí a spadl do kolejiště před...

 

Řidič natočil nebezpečný průlet letadla nad D11

pondělí, 16. září 2019, 11:07Z kraje
 

Nečekaný zážitek prožili řidiči na dálnici D11. Nad jejich hlavami totiž prosvištělo letadlo, které letělo jen těsně nad dálnicí. Jeden z řidičů pořídili záznam díky kameře v autě.

 

Na Hradecku jsou další dvě nově opravené památky z války 1866

pondělí, 16. září 2019, 07:56Hradecká DrbnaHradecko
 

Členové Komitétu pro udržování památek z války roku 1866 dnes na Královéhradecku odhalili dva opravené pomníky připomínající padlé v prusko-rakouské válce. V Lípě to je pomník dvou pruských důstojníků a v Rosnicích opravený kříž z roku 1902. Obě...

 

Tendr na autobusovou dopravu byl zrušen. Jeden z účastníků podal námitku

neděle, 15. září 2019, 17:31Z kraje
 

Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběrové řízení na zajištění veřejné autobusové dopravy v Královéhradeckém kraji v letech 2020–2030 na základě námitky jednoho z účastníků. Kraj podá proti tomuto rozhodnutí rozklad.

 

Město letos vyčlenilo peníze na tři velké projekty. Ani jeden z nich se ale nestihne

neděle, 15. září 2019, 14:18Hradecko
 

Hospodaření stotisícového Hradce Králové skončilo v pololetí přebytkem 306 milionů korun. V kladných číslech byl rozpočet hlavně díky dosavadním nižším investičním výdajům. Investice dosáhly 67 milionů korun, tedy zatím pouze šesti procent z...

 

FOTO: V Hradci hořel byt. Hasiči museli evakuovat desítky lidí

neděle, 15. září 2019, 11:09Hradecko
 

Včera odpoledne vyjížděli profesionální hasiči k požáru panelového bytu v Jungmannově ulici v Hradci Králové. Jednotky hasičů museli evakuovat desítky lidí, požár se jim podařilo dostat pod kontrolu.

 

České Petrovice dostaly pokutu za nepovolené čerpání vody

sobota, 14. září 2019, 14:55Z kraje
 

Česká inspekce životního prostředí v Hradci Králové uložila Českým Petrovicím na Orlickoústecku pokutu 133 260 korun za nepovolený odběr podzemní vody pro vodovod v obci. Obec vodu bez povolení odebírala v letech 2016 a 2017. Porušila tím zákon o...

 

Sobotní program dožínek je naplánován do podvečerních hodin

sobota, 14. září 2019, 14:00Hradecko
 

Plocha kolem Malšovického fotbalové stadionu a u koupaliště Flošna patří od včerejšího rána do dnešního večera dalšímu ročníku Královéhradeckých krajských dožínek. Pestrý program nabízí několik zajímavých bodů, a to včetně pouťových atrakcí.

 

Opravy budov v areálu zámku Karlova Koruna vyjdou na 100 milionů

sobota, 14. září 2019, 08:48Z kraje
 

Rekonstrukce budov v zámeckém areálu v Chlumci nad Cidlinou téměř za 100 milionů korun by měla začít na jaře. Opravy se nebudou týkat samotného zámku Karlova Koruna. Stavební práce mají skončit v roce 2022 a v následujícím roce má být areál...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.