Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyhledávání

Nalezené články: "popelnice"

FOTO: Vandalové opět úřadovali. Na Biřičce zničili dřevěnou lavičku

čtvrtek, 19. září 2019, 18:37Hradecko
 
Vandalové lavičku podpálili

Vandalové podpálili na Biřičce dřevěnou lavičku. Situace je o to smutnější, že ani ne metr od ní se nachází ohniště a les. Nicméně lenost vandalů přispěla k tomu, že lavička je zničená.

 

FOTO: Bordel okolo popelnic. S nepořádnými občany se potýkají ve Dvoře Králové

čtvrtek, 13. června 2019, 09:25Z kraje
 
Poházený odpad okolo popelnic trápí Dvůr Králové.

Město Dvůr Králové řeší problémy s odpadky u kontejnerů na tříděný i komunální odpad. I když se jejich počet zvýšil, problém to nevyřešilo.

 

V hradeckém kraji třídí odpady nejlépe Nová Paka, Pec pod Sněžkou a Malá Úpa

čtvrtek, 30. května 2019, 09:11Zprávy
 
Ilustrační foto

Odpady v Královéhradeckém kraji nejlépe třídí lidé v Nové Pace na Jičínsku a v Peci pod Sněžkou a Malé Úpě na Trutnovsku. Města a obce zvítězily v jednotlivých kategoriích 13. ročníku soutěže Čistá obec. Soutěže se v kraji účastní přes 400 obcí a měst,...

 

Svoz bioodpadu na Královéhradecku zajišťují města již řadu let. Objem odvezeného odpadu roste

pondělí, 8. dubna 2019, 08:33Zprávy
 
Ilustrační foto

Třídění biologického rozložitelného odpadu a kompostování v Královéhradeckém kraji podporuje již několik let řada měst a obcí. Objem sebraného bioodpadu rok od roku roste. Od začátku dubna mají obce povinnost zajišťovat svoz rostlinné biomasy celoročně.

 

Kvůli nedbalosti hasiči likvidovali na Trutnovsku hned dva požáry během 24 hodin

pátek, 29. března 2019, 12:25Z kraje
 
Požár ve Dvoře Králové nad Labem

Během čtyřiadvaceti hodin hasiči na Trutnovsku řešili hned dva požáry způsobené nedbalou manipulací se žhavým popelem. Hasiči proto připomínají, že žhavý popel nepatří na kompost, ani do papírové krabice nebo plastové popelnice. Nedbalost se může v tomto...

 

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "popelnice"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "popelnice"

Nebyly nalezeny žádné profily.

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.