Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyhledávání

Nalezené články: "škola"

Školákům a studentům dnes začínají velikonoční prázdniny

čtvrtek, 18. dubna 2019, 13:40Zprávy
 
Ilustrační foto

Žákům základních a středních škol dnes začínají velikonoční prázdniny. Do školních lavic se vrátí po pěti dnech volna v úterý 23. dubna. Podle předpovědi meteorologů je čeká slunečné počasí. Řada lidí využije prodloužené velikonoční volno k cestování, na...

 

Na základní škole v Borohrádku začala akce #dobroskutkuj, po republice má šířit dobré skutky

úterý, 16. dubna 2019, 14:19Společnost
 
Žáci ZŠ TGM Borohrádek vyrobili 169 záložek s pozitivními vzkazy a citáty. Věnovali je čtenářům ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové

Na konci března odstartoval celorepublikový řetězec dobrých skutků. Žáci a učitelé ze základní školy v Borohrádku zahájili akci s názvem #dobroskutkuj. Cílem je po republice šířit nejrůznější dobré skutky.

 

Písemnými pracemi z cizích jazyků dnes pokračují státní maturity

čtvrtek, 11. dubna 2019, 07:11Zprávy
 
Ilustrační foto

Písemnými pracemi z cizích jazyků dnes pokračuje úvodní část jarního termínu státních maturit, které ve středu začaly slohem z povinné češtiny. Maturitu z cizího jazyka budou dělat asi čtyři pětiny z celkem zhruba 68 tisíc středoškoláků, kteří jdou letos...

 

Královéhradecký kraj loni rekordně investoval, rozpočet skončil plusem

středa, 10. dubna 2019, 08:48Zprávy
 
Ilustrační foto

Královéhradecký kraj loni zvýšil investice meziročně o 47 procent na dosud nejvyšších 2,37 miliardy korun. Rozpočet kraje loni skončil přebytkem 145 milionů korun při příjmech 13,62 miliardy korun a výdajích 13,48 miliardy korun. Z výsledku loňského...

 

Budoucí hradecké prvňáky čekají zápisy do základních škol

úterý, 9. dubna 2019, 10:50Zprávy
 
Ilustrační foto

Městské základní školy čekají v pátek 12. dubna od 14 do 18 hodin a v sobotu 13. dubna od 9 do 11 hodin zápisy budoucích prvňáčků. Letos by jich mělo dorazit kolem tisíce.

 

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "škola"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "škola"

Nebyly nalezeny žádné profily.

 
 

O čem píše Drbna.cz

První termín přijímacích zkoušek byl dosud úspěšnější

Mezi průměrnou úspěšností z prvního a druhého termínu jednotných přijímacích zkoušek na maturitní obory středních škol byly v minulých letech rozdíly od jednoho do deseti procentních bodů. Uchazeči, kteří využili možnosti konat zkoušky dvakrát, měli lepší výsledek spíše z prvního termínu. Výjimkou byl v roce 2017 test z matematiky pro čtyřleté obory a loni testy z češtiny pro víceletá gymnázia, ve kterých žáci uspěli v průměru lépe až napodruhé.

Ochladí se až příští víkend, kdy přijde místy vydatný déšť

Teplé počasí vydrží i v následujících dnech, podle meteorologů bude v příštím týdnu až nezvykle teplo. Ochladí se na jeho konci, kdy odpolední teploty klesnou místy až o deset stupňů Celsia. V závěru týdne bude také pršet, srážky by mohly být místy i vydatné. Celkově bude období od 22. dubna do 19. května teplotně průměrné, srážkově pak slabě nadnormální nebo normální. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes na webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Focení samotné je jednoduché. Těžší je dostat do tváře modelky výraz, říká Richard Nowak

Před objektivem Richarda Nowaka stála už řada celebrit. O kvalitách tohoto budějckého profíka tak nemusí být vedené dlouhé řeči. Kromě krásných módních fotek už ale nějakou dobu pracuje na projektu s názvem Anonymous. Co je to za projekt? A jaké fotografie v něm najdeme?