Počasí dnes8 °C, zítra8 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav
Bez reklam

Hradec odvrátil další mečbol, Pavlík rozhodl v prodloužení

Hokejisté Mountfieldu Hradec Králové zvládli i druhý zápas, ve kterém nesměli prohrát, jinak by pro ně sezóna skončila. Po úvodní třetině sice domácí prohrávali, ve druhé části ale i díky první přesilovkové trefě v sérii otočili. Na konci třetího dějství měli hradečtí velké štěstí, nejprve Kovařčík netrefil úplně prázdnou bránu a pět vteřin před koncem zachránil domácí Pavlík, když odehrál kotouč do bezpečí pár centimetrů před brankovou čárou. V prodloužení rozhodl Radovan Pavlík, který navýšil na konečných 3:2.

MOUNTFIELD HK – HC OCELÁŘI TŘINEC 3:2 po prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Šimánek, 27. Zámorský (Džerinš, Červený), 65. R. Pavlík (Cingel, Zámorský) – 7. Cienciala (Svačina, Adamský), 37. Svačina.

Rozhodčí: Hribik, Lacina – Ondráček, Špůr.

Diváci: 6 168.

Stav série: 2:3.

Mountfield HK: Rybár – Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Cibulskis – Smoleňák, Koukal, Červený – Bednář, Kukumberg, Látal – Cingel, Džerinš, R. Pavlík – Köhler, Dragoun, Šimánek. Trenéři: Sýkora, Hynek a Martinec.

HC Oceláři Třinec: Hrubec – M. Doudera, Krajíček, Roth, D. Musil, Matyáš, Linhart – Petružálek, Marcinko, Rákos – Hrňa, R. Vlach, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala. Trenéři: Varaďa a Zadina.