Počasí dnes14 °C, zítra18 °C
Pátek 26. dubna 2024  |  Svátek má Oto
Bez reklam

Body zůstaly v Hradci. Votroci první domácí zápas zvládli

Votroci měli dnes na programu druhý zápas letošní sezóny. Poprvé se ale svěřenci trenéra Frťaly představili domácím fanouškům. Bojovat o body do tabulky přijelo Znojmo.

Hned v úvodu zápasu si Hradec vypracoval tři zajímavé brankové příležitosti. První gólový moment utkání přišel ale až ve 30. minutě. Hosté ve vápně faulovali Vlkanovu, který při následné penaltě nezaváhal a poslal Votroky do vedení 1:0.

Stačilo pouhých devět minut a skóre se měnilo podruhé. Hradecký Martan nacentroval Kropáčkovi a ten si připsal svůj premiérový gól ve Fortuna národní lize - 2:0.

Hosté korigovali v 56.minutě, kdy se parádně tefil Jan Ambrozek. V závěru utkání si hradečtí soupeře pohlídali a zvítězili tak 2:1.

FC Hradec Králové - 1. SC Znojmo 2:1

Branky: 30. Vlkanova (pen.), 39. Kropáček – 63. Ambrozek

ŽK: 87. Miker (HKR) – 76. Malár (ZNO), 81. Obiechina (ZNO), 88. Beganović (ZNO)

FC Hradec Králové: Ottmar (C) – Finěk, Kvída, Plašil, Urma – Janoušek, M. Černý – Martan, Vlkanova (74. Zorvan), Durdević (82. Hynek) – Kropáček (64. Miker).
Náhradníci: Stejskal – Čech, Trávníček, Zorvan, Miker, Hynek.

1. SC Znojmo: Buček – Cihlář (C), Malár, Ambrozek, Dramé – Šulc (79. Obiechina), Štrombach, Krčík (58. Beganović), Kučera, Čereda – Teplý.
Náhradníci: Pacula, Veselý – Beganović, Hlůže, Obiechina.