Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

středa, 18. září 2019, 15:00

Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v I.B třídě na Královehradecku reagovali na neuspokojivou situaci v českém fotbale. Protest vzbudil velké pozdvižení napříč celou republikou. Jenže pochvalná slova a poplácávaní po zádech nestačí. Český fotbal se potápí ke dnu rychleji než Titanic a podle slov trenéra Opočna Martina Šnajdra je na čase přestat tlachat a začít konat. Cíl? Sesunout z trůnu místo předsedu fotbalového svazu Romana Berbra

Z čí hlavy vzešel nápad protestu proti vedení českého fotbalu?

Iniciativa vznikla z mé strany a z úst Martina Šnajdra, trenéra Opočna. Jsme nespokojeni s prostředím, ve kterém se aktuálně český fotbal nachází. Nechceme si jen stěžovat, chceme konat.

Za co konkrétně chcete bojovat?

Společně s Martinem Šnajdrem máme stejný názor na dění v českém fotbale. Nelíbí se nám systém, prostředí a vedení svazu.Je toho dost s čím jsme nespokojení. Nastal čas s tím něco dělat, někdo musí proti Berbrovi a spol. začít bojovat.

Nemáte strach z nějakého trestu ze strany FAČRU?

Nebojím se. Samozřejmě v klubu řešíme, zda nás nějakým způsobem za to, co jsme v neděli udělali, potrestají. Pokud to udělají, jen se potvrdí má slova. 

Jaká slova máte přesně na mysli?

To, že člověk nemůže říct svůj vlastní názor, aniž by automaticky nenásledoval trest. Celkově je v Čechách problém v tom, že kluby mají strach.

Čeho se ale bojí? 

Že v případě, že něco řeknou, obrátí se to proti nim, a to je špatně. Přijde mi, že žijeme v atmosféře strachu. Kde to žijeme, když člověk nemůže veřejně říct svůj názor? 

Takže podporu ze strany ostatních klubů máte, ale…

Asi budu kopat do vlastních řad, ale ačkoliv máme podporu, tak ta je převážně jen v komentářích na internetu, nebo smskách. Kluby se bojí, že by byly za nějaký větší protest potrestány. Je důležité, aby se o to začaly více zajímat, a nejen o tom mluvit v hospodě. 

A to je asi právě ten největší problém, že?

Neházím všechny do jednoho pytle, ale to je právě ta česká povaha. Stěžovat si v hospodě u piva, ale ve chvíli, kdy se má něco dít, všichni zalezou do kouta, protože nemají koule na to, aby se svým názorem vyšli na veřejnost.

Palčivým tématem je i kvalita rozhodčích v našich soutěžích. Jaký na ně máte názor?

Dřív se na rozhodčí dělaly nábory, dnes se dělají výbory. Co si budeme povídat, rozhodčích je dnes strašně málo a pískat může, kdo má ruce a nohy. Nechci na ně házet nějakou špínu, vím, že tam jsou často mladí a nezkušení kluci. Situace se musí zlepšit od vrchu pyramidy, tedy od vedení.

Napsal Martin Doležal | Foto TJ Spartak Opočno
 


 

Kam dál?

Obdivohudný protest. Fotbalisté v Opočně vyzvali další kluby k...

úterý, 17. září 2019, 15:45

Fotbalisté Opočna a Přepych před nedělním zápasem 6. kola 1. B třídy královéhradeckého kraje protestovali proti vedení Fotbalové...

Hradec posedmé posunul tendr na stadion, nově platí 24. září

čtvrtek, 12. září 2019, 15:30

Město Hradec Králové posedmé posunulo termín podání nabídek do šestisetmilionového tendru na stavbu fotbalového stadionu. Místo...

Třetiligové fotbalové derby ovládl domácí B tým Hradce Králové

neděle, 8. září 2019, 17:20

Třetí nejvyšší česká fotbalová liga přinesla v neděli dopoledne zajímavé střetnutí v rámci východních Čech. Hradecké béčko...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.