Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na kolik vyjde nový fotbalový stadion? Počítá se s částkou přes 700 milionů

 
úterý, 3. září 2019, 13:08

Částka v posledním tendru na zhotovení fotbalového stadionu byla 480 milionů korun. Jenže zastupitelé schválili mnohonásobně vyšší rozpočet. Na stavbu by se mělo vyčlenit téměř 750 milionů korun, stavět se má na začátku příštího roku

Pro rok 2020 město za stadion plánuje vydat 170 milionů a poté dva roky po sobě po 160 milionech korun. Stropem je však 740 milionů včetně DPH.

Hradec Králové popáté posunul termín podání nabídek do šestisetmilionového tendru na stavbu nového fotbalového stadionu. Soutěž tak zatím nabrala více než měsíční zpoždění. Místo úplně původního 15. srpna nyní platí termín 20. září. Dosud byl po čtvrtém posunutí termín odevzdání nabídek 9. září.

Stadion by měl stačit pro 10.000 diváků. Zachováno u něj zůstane i typické osvětlení čtyřmi takzvanými lízátky, i když v modernizované podobě. Na podzim 2017 město nechalo zbořit západní tribunu, po níž zbyl jen hliněný val. Z nynějšího stadionu zůstane pouze objekt východní tribuny, který bude sloužit jako zázemí pro potřeby tréninkových hřišť.

Na fotbalový svatostánek se v Hradci čeká už spoustu let. První zmínky o přestavbě se datují již v 90. letech minulého století. Jedno je jisté. Pokud se začne, tak jak se očekává, tedy příští rok na jaře, budou muset fotbalisté do azylu. Očekává se, že by mohli hrát v Mladé Boleslavi, kde už jednou v minulosti hráli. Zároveň je to i nejblíže, co se týče stadionu, který odpovídá parametrům nejvyšší soutěže. 

Napsal(a) Martin Doležal | Foto Stavbaweb.cz
 


 

Kam dál?

ZPÁTKY V ČASE: Na fotbal chodilo přes 20 tisíc lidí, týmu vládl...

pondělí, 2. září 2019, 16:43

Není třeba obracet list do minulého století, stačí se vrátit jen o 9 let dříve. Votroci postoupili po dlouhých letech do nejvyšší...

Vlkanova hattrickem sestřelil Jihlavu. Hradec vyhrál 4:2

sobota, 31. srpna 2019, 09:09

Fotbalisté Hradce Králové bodovali popáté v řadě. V rámci 7. kola druhé nejvyšší soutěže porazili na domácí půdě Jihlavu....

Hradec popáté posunul tendr na stadion, zpoždění je přes měsíc

pátek, 30. srpna 2019, 09:50

Hradec Králové popáté posunul termín podání nabídek do šestisetmilionového tendru na stavbu nového fotbalového stadionu. Soutěž...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.