Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pod Lízátky se sešly fotbalové legendy

 
čtvrtek, 17. května 2018, 10:10

Mistři ligy, účastníci zápasu Poháru mistrů evropských zemí proti Barceloně, vítězové Poháru ČMFS, držitelé všemožných rekordů – ti všichni se sešli na Malšovickém stadionu, aby zavzpomínali na doby, kdy oblékali černobílý dres.

Setkání bývalých hráčů Votroků začalo utkáním staré gardy proti týmu partnerů posílenému mimo jiné o členy hradeckého vedení Jiřího Saboua a Pavla Krmaše nebo nyní libereckého záložníka Tomáše Malinského. Na hřišti pochopitelně dominovali hráči, kteří sundali dres teprve nedávno – Adrian Rolko nebo právě Krmaš by mohli nějakou tu nižší soutěž kopat ještě dnes. Neztratil se ale ani Josef Ringel nebo v obraně stále stejně nesmlouvavý Vladimír Mráz.

Zatímco ti „mladší“ se proháněli na trávníku, pokročilejší veteráni vzpomínali nad občerstvením. Přijeli i ti, kteří už v Hradci nežijí, a tak došlo na některá setkání po dlouhé době. „Já jsem tě neviděl snad padesát let, a vypadáš pořád stejně!“ vyhrkl na Jaroslava Fišera Ivo Lubas, který přijel z Prahy s Oldřichem Rottem.

Generace kolem nich ze sedmdesátých let měla vůbec silné zastoupení. U stolku postávali výše jmenovaní se Slavomírem Hrůšou, Jaromírem Plockem, Janem Rolkem, nebo Edmundem Schmidtem. „Jen je škoda, že se z našeho týmu nedožili všichni. Ubýváme,“ konstatoval smutně Rolko. „Ale bylo příjemné vidět se zase s klukama.“

Mezi těmito mladíky si to energicky štrádoval Ladislav Pokorný, čiperný mistr ligy z roku 1960, který i ve třiaosmdesáti letech chodí každý den na několikakilometrové procházky. „Teď mi ale doktor dlouhé výšlapy zakázal, snad mi je po příští kontrole zase povolí. Úplně cítím, jak mi odcházejí svaly,“ čertil se v hovoru s někdejšími spoluhráči Jiřím Kománkem a Františkem Kopečným.

U dalšího stolu se sesedli trenéři Ladislav Škorpil s Václavem Kotalem, nechyběla ani parta kolem Mráze, Jaroslava Hůlky, Pavla Černého, Luboše Kubíka, Richarda Poláka nebo mladší generace Davidem Zoubkem počínající a Adrianem Rolkem nebo Filipem Klapkou končící. Popovídat si přijeli i „Severočeši“ Tomáš Holeš a Tomáš Malinský.

Všichni účastníci setkání si poslechli poděkování od členů představenstva Richarda Jukla a Jindřicha Vedlicha, dostali na památku upomínkovou vlaječku do auta a slib, že se podobné příjemné večery budou opakovat.

Tisková zpráva | Zdroj FC Hradec Králové
 


 

Kam dál?

Hradečtí fotbalisté si připsali čtvrté vítězství v řadě, porazili...

pátek, 13. dubna 2018, 22:30

Na programu 22. kola fotbalové Fortuna národní ligy bylo i střetnutí Hradce Králové s Varnsdorfem. První poločas gól divákům...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Hradecku se střílelo, zásahová jednotka...

  • FOTO: Tygři a lev, kteří utekli v Bioparku...

  • Nehoda v centru Hradce. Řidič najel na...

  • Útěk lva a dvou tygrů na Hradecku policie...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Přejezd ve Studénce bude bezpečnější. Auta už nebudou křižovat železniční trať

Nebezpečné křížení železniční trati a silnice ve Studénce, které bylo v roce 2015 svědkem tragické události, bude brzy bezpečnější. Správa železniční dopravní cesty připravila jeho modernizaci, kdy silnice nově povede pod železniční tratí a nebude ji tak přímo křižovat. Práce by měly začít v roce 2020.

„Prodá“ Moskva Sibiř Číně? Zdroje přecházejí do čínských rukou, zůstává jen pustina

Portál Jamestown již několik let prostřednictvím Paula Gobleho monitoruje sílící čínskou přítomnost na Sibiři na ruském Dálném východě, zejména v oblasti kolem Bajkalu, a narůstající protičínské nálady v regionu. Minimálně od roku 2010 zde Číňané využívají „místní pohostinnosti“, aniž by za to regionu cokoli vraceli.

Dovoz ledovců z Antarktidy má zachránit Kapské Město

"Vypadá to jako šílený nápad, ale když si to rozeberete, není to tak bláznivé," tvrdí kapitán Nick Sloane. Proč neodříznout nějaké ty ledovce z Antarktidy, aby Kapské Město mohlo být zásobováno vodou? Sloane mívá nápady, které se vymykají normám. Tento šestapadesátiletý Jihoafričan zambijského původu, zakladatel firmy Sloane Marine Ltd, se již proslavil tím, že uvolnil uvázlou loď Concordia, při jejímž ztroskotání u pobřeží Itálie v roce 2012 zahynulo 32 lidí.