Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Hradci probíhá unikátní projekt na podporu mládežnické kopané. Mladí fotbalisté se učí správně stravovat

 
úterý, 26. března 2019, 14:35

V Hradci probíhá unikátní projekt na podporu mládežnického fotbalu. Jeho cílem je vysvětlit dětem i rodičům nutnost správných stravovacích a pitných návyků pro vrcholový sport, sledovat tělesnou kondici mladých hráčů nebo kompletně sestavit vhodné jídelníčky.

Cílem této iniciativy má být nejen osvojení si správných stravovacích a pitných návyků, ale i prokázání zvýšené výkonnosti, lepší tělesná kondice, eliminace únavy a snížení počtu zranění mladých hráčů. Projekt s klubem FC Hradec Králové realizuje tým profesionálních nutričních terapeutů pod vedením Pavla Suchánka, se kterým spolupracuje řada vrcholových sportovců, včetně mládežnických fotbalových reprezentací U15-U21.

Program pro komplexní výživové poradenství pro mladé fotbalisty, jehož partnerem je společnost ONDRÁŠOVKA, je zaměřen na zdravou výživu, stravování a pitný režim v FC Hradec Králové u hráčů mládežnických kategoriích U7-U19.

„Naším úkolem je vysvětlovat nutnost správných stravovacích a pitných režimů pro vrcholový sport hráčům i rodičům, provádět pravidelná měření tělesného složení a změn v čase, nastavit správná složení jídelníčků včetně pitných režimů nebo kontrolovat jejich dodržování. A samozřejmě také poradit, opravit chyby a odhalit špatné stravovací návyky,“ řekl Pavel Suchánek. Od začátku projektu už s mladými fotbalisty i jejich rodiči uskutečnil několik přednášek, stovky měření a osobních konzultací, společně také upravili jídelníčky a stravovací režimy.

„Vzhledem k tomu, jak intenzivně naši kluci trénují, potřebujeme, aby se správně a zdravě stravovali. Ojedinělé projekty v naší Fotbalové akademii jsou zaměřené právě na to. Věříme, že se vyplatí z pohledu výkonnosti a konkurenceschopnosti našich mladých hráčů i s ohledem na jejich budoucí přechod do seniorských profesionálních kategorií," dodal místopředseda představenstva FC Hradec Králové Richard Jukl.

PSALI JSME: Votroci slavnostně představili projekty Fotbalové akademie 

 


 

Kam dál?

PŘEHLED: Víkendové výsledky Votroků

pondělí, 25. března 2019, 15:05

O víkendu se dařilo všem dorosteneckým týmům Votroků. Družstva U19 a U17 porazila České Budějovice, B dorost a D dorost si...

PŘEHLED: Víkendové výsledky Votroků

pondělí, 18. března 2019, 18:00

Votroci mají za sebou povedený víkend. A tým zvítězil v domácím utkání s Prostějovem, dařilo se také dorosteneckým družstvům.

Hradec se potýkal s tvrdou hrou Prostějova, i tak bere tři body

neděle, 17. března 2019, 18:10

Před reprezentační pauzou byl Hradec Králové úspěšný a porazil Prostějov 3:0. Potvrdil tak svojí pozici favorita tohoto utkání....

Další fotbalovou bitvu svedou Votroci proti Prostějovu

neděle, 17. března 2019, 12:03

Po remíze 0:0 v předchozím kole se Votroci v neděli utkají s Prostějovem. Ten se s osmnácti body krčí na třináctém místě tabulky,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.