Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Hradci probíhá unikátní projekt na podporu mládežnické kopané. Mladí fotbalisté se učí správně stravovat

 
úterý, 26. března 2019, 14:35

V Hradci probíhá unikátní projekt na podporu mládežnického fotbalu. Jeho cílem je vysvětlit dětem i rodičům nutnost správných stravovacích a pitných návyků pro vrcholový sport, sledovat tělesnou kondici mladých hráčů nebo kompletně sestavit vhodné jídelníčky.

Cílem této iniciativy má být nejen osvojení si správných stravovacích a pitných návyků, ale i prokázání zvýšené výkonnosti, lepší tělesná kondice, eliminace únavy a snížení počtu zranění mladých hráčů. Projekt s klubem FC Hradec Králové realizuje tým profesionálních nutričních terapeutů pod vedením Pavla Suchánka, se kterým spolupracuje řada vrcholových sportovců, včetně mládežnických fotbalových reprezentací U15-U21.

Program pro komplexní výživové poradenství pro mladé fotbalisty, jehož partnerem je společnost ONDRÁŠOVKA, je zaměřen na zdravou výživu, stravování a pitný režim v FC Hradec Králové u hráčů mládežnických kategoriích U7-U19.

„Naším úkolem je vysvětlovat nutnost správných stravovacích a pitných režimů pro vrcholový sport hráčům i rodičům, provádět pravidelná měření tělesného složení a změn v čase, nastavit správná složení jídelníčků včetně pitných režimů nebo kontrolovat jejich dodržování. A samozřejmě také poradit, opravit chyby a odhalit špatné stravovací návyky,“ řekl Pavel Suchánek. Od začátku projektu už s mladými fotbalisty i jejich rodiči uskutečnil několik přednášek, stovky měření a osobních konzultací, společně také upravili jídelníčky a stravovací režimy.

„Vzhledem k tomu, jak intenzivně naši kluci trénují, potřebujeme, aby se správně a zdravě stravovali. Ojedinělé projekty v naší Fotbalové akademii jsou zaměřené právě na to. Věříme, že se vyplatí z pohledu výkonnosti a konkurenceschopnosti našich mladých hráčů i s ohledem na jejich budoucí přechod do seniorských profesionálních kategorií," dodal místopředseda představenstva FC Hradec Králové Richard Jukl.

PSALI JSME: Votroci slavnostně představili projekty Fotbalové akademie 

 


 

Kam dál?

Další fotbalovou bitvu svedou Votroci proti Prostějovu

neděle, 17. března 2019, 12:03

Po remíze 0:0 v předchozím kole se Votroci v neděli utkají s Prostějovem. Ten se s osmnácti body krčí na třináctém místě tabulky,...

Hradec domů veze "pouze” bod, Vítkovicím opět vstřelit gól nedokázal

sobota, 9. března 2019, 19:54

Zápas proti Vítkovicím přinesl fandům fotbalu hromadu nevyužitých šancí, tyčku, šest žlutých karet, a dokonce pokutový kop, ale...

VIDEO: Votroci slavnostně představili projekty Fotbalové akademie

pátek, 8. března 2019, 07:50

FC Hradec Králové jako první v Česku ve své klubové akademii rozjel projekty týkající se zdravého stravování a měření fyzických...

Votroci vstoupili do jarní části pravou nohou, berou tři body

neděle, 3. března 2019, 18:30

V prvním utkání jara získali Votroci po dvougólovém vítězství nad Sokolovem tři body a potvrdili tak roli favorita. Gólově se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

První termín přijímacích zkoušek byl dosud úspěšnější

Mezi průměrnou úspěšností z prvního a druhého termínu jednotných přijímacích zkoušek na maturitní obory středních škol byly v minulých letech rozdíly od jednoho do deseti procentních bodů. Uchazeči, kteří využili možnosti konat zkoušky dvakrát, měli lepší výsledek spíše z prvního termínu. Výjimkou byl v roce 2017 test z matematiky pro čtyřleté obory a loni testy z češtiny pro víceletá gymnázia, ve kterých žáci uspěli v průměru lépe až napodruhé.

Ochladí se až příští víkend, kdy přijde místy vydatný déšť

Teplé počasí vydrží i v následujících dnech, podle meteorologů bude v příštím týdnu až nezvykle teplo. Ochladí se na jeho konci, kdy odpolední teploty klesnou místy až o deset stupňů Celsia. V závěru týdne bude také pršet, srážky by mohly být místy i vydatné. Celkově bude období od 22. dubna do 19. května teplotně průměrné, srážkově pak slabě nadnormální nebo normální. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes na webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Focení samotné je jednoduché. Těžší je dostat do tváře modelky výraz, říká Richard Nowak

Před objektivem Richarda Nowaka stála už řada celebrit. O kvalitách tohoto budějckého profíka tak nemusí být vedené dlouhé řeči. Kromě krásných módních fotek už ale nějakou dobu pracuje na projektu s názvem Anonymous. Co je to za projekt? A jaké fotografie v něm najdeme?