Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Tipy, kam si jít zaběhat v Hradci Králové

 
čtvrtek, 25. července 2019, 06:47

Chcete začít běhat, ale nevíte, kde bude klid, vhodná cesta nebo naopak toužíte po městském ruchu? Podívejte se na naše tipy, kam si jít v Hradci zaběhat.

Šimkovi sady

Pokud patříte k těm, kteří bydlí poblíž středu města, pak se rozhodně vydejte do Šimkových sadů, které zná snad každý Hradečák. Cesty jsou asfaltové a vybrat si můžete mezi menším okruhem okolo rybníka, nebo větším, který vede okolo celého parku.

V parku jsou také dvě lávky přes malý rybník a dva mosty přes větší vodní plochu. Přes den tu jsou stovky lidí, ale když vyrazíte později k večeru, třeba kolem 8 – 9 hodiny, tak se davy podstatně uskromní.

Jiráskovi sady

Dlouhodobě patří k těm nejoblíbenějším parkům v Hradci. V případě, že bydlíte poblíž centra, je tento park pravděpodobně první volbou ve výběru tras na běhání.

Stejně, jako Šimkovi sady, nejedná se o místo, které ocení nároční běžci, ale spíše začátečníci, nebo ti, kterým nevadí běhat v žádném, nebo jen mírném terénu.

Osada Květen a okolo Labe

V případě, že máte rádi také trochu terénu a především delší trasy, vydejte se ještě trochu více jižně, okolo nemocnice, až k osadě Květen. Okolo Labe, si užijete více klidu i přírody. Cestou se můžete zastavit až u Starého ramene.

Především v letních měsících je tato trasa ideální, protože u vody je o něco chladněji. Navíc máte po trase nespočet menších pěšinek, které stojí za prozkoumání.

Moravské předměstí

Z ulice Kleinerových, okolo ZŠ Sion a ZŠ Milady Horákové, se dostanete na cesty cestičky v Moravském předměstí, které se táhnou až téměř k třídě Edvarda Beneše. Míst na prozkoumání a různých tras je nespočet, stačí si najít jen tu svou.

Vzít to také můžete z druhé strany okolo vyšší, střední a základní školy Hradec Králové.

Tip na závěr

Pokud už máte svou oblíbenou trasu, zkuste do tréninku zapojit chytré hodinky, které vám spočítají kroky, kalorie, ale třeba také uběhnutou vzdálenost. U některých lze zapnout také sledování GPS, takže si svou oblíbenou trasu můžete zaznamenat a sdílet s přáteli. A to nejsou zdaleka všechny důvody, proč se vyplatí uvažovat o jejich pořízení.

 


 

Kam dál?

Šest nových crashtestů. Škodě Scala se dařilo

sobota, 6. července 2019, 14:48

Nákup nového auta se neobejde bez důkladného srovnávání řady vlastností a parametrů. Jedním z nejdůležitějších kritérií při...

Začíná festivalová sezóna. Dejte si pozor při online nákupu vstupenek

pátek, 7. června 2019, 12:10

Se začátkem festivalové sezóny varujeme spotřebitele, aby se vyhnuli nákupu vstupenek od pochybných online portálů, které...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.