Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Tipy, kam si jít zaběhat v Hradci Králové

 
čtvrtek, 25. července 2019, 06:47

Chcete začít běhat, ale nevíte, kde bude klid, vhodná cesta nebo naopak toužíte po městském ruchu? Podívejte se na naše tipy, kam si jít v Hradci zaběhat.

Šimkovi sady

Pokud patříte k těm, kteří bydlí poblíž středu města, pak se rozhodně vydejte do Šimkových sadů, které zná snad každý Hradečák. Cesty jsou asfaltové a vybrat si můžete mezi menším okruhem okolo rybníka, nebo větším, který vede okolo celého parku.

V parku jsou také dvě lávky přes malý rybník a dva mosty přes větší vodní plochu. Přes den tu jsou stovky lidí, ale když vyrazíte později k večeru, třeba kolem 8 – 9 hodiny, tak se davy podstatně uskromní.

Jiráskovi sady

Dlouhodobě patří k těm nejoblíbenějším parkům v Hradci. V případě, že bydlíte poblíž centra, je tento park pravděpodobně první volbou ve výběru tras na běhání.

Stejně, jako Šimkovi sady, nejedná se o místo, které ocení nároční běžci, ale spíše začátečníci, nebo ti, kterým nevadí běhat v žádném, nebo jen mírném terénu.

Osada Květen a okolo Labe

V případě, že máte rádi také trochu terénu a především delší trasy, vydejte se ještě trochu více jižně, okolo nemocnice, až k osadě Květen. Okolo Labe, si užijete více klidu i přírody. Cestou se můžete zastavit až u Starého ramene.

Především v letních měsících je tato trasa ideální, protože u vody je o něco chladněji. Navíc máte po trase nespočet menších pěšinek, které stojí za prozkoumání.

Moravské předměstí

Z ulice Kleinerových, okolo ZŠ Sion a ZŠ Milady Horákové, se dostanete na cesty cestičky v Moravském předměstí, které se táhnou až téměř k třídě Edvarda Beneše. Míst na prozkoumání a různých tras je nespočet, stačí si najít jen tu svou.

Vzít to také můžete z druhé strany okolo vyšší, střední a základní školy Hradec Králové.

Tip na závěr

Pokud už máte svou oblíbenou trasu, zkuste do tréninku zapojit chytré hodinky, které vám spočítají kroky, kalorie, ale třeba také uběhnutou vzdálenost. U některých lze zapnout také sledování GPS, takže si svou oblíbenou trasu můžete zaznamenat a sdílet s přáteli. A to nejsou zdaleka všechny důvody, proč se vyplatí uvažovat o jejich pořízení.

 


 

Kam dál?

Šest nových crashtestů. Škodě Scala se dařilo

sobota, 6. července 2019, 14:48

Nákup nového auta se neobejde bez důkladného srovnávání řady vlastností a parametrů. Jedním z nejdůležitějších kritérií při...

Začíná festivalová sezóna. Dejte si pozor při online nákupu vstupenek

pátek, 7. června 2019, 12:10

Se začátkem festivalové sezóny varujeme spotřebitele, aby se vyhnuli nákupu vstupenek od pochybných online portálů, které...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.