Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat

Příběhy od plotny: "Lidé jsou čím dál tím víc sobečtější," tvrdí mgr. plnotučné mléko

 
neděle, 20. ledna 2019, 15:50

Jsem jenom obyčejná hradecká holka, prolezlá ironií a sarkasmem, která si se spisovným jazykem netyká a jedinou lásku chová k Bukowskému s Welshem. Tak nejdřív pořádně čti, než mě odsoudíš svejma nenávistnejma komentářema.

Já jako nevím jestli jste si stihli všimnout té 10leté challenge, která v poslední době dokázala pohltit veškerej obsah sociálních sítí, ale předpokládám, že jo, protože jinak jste museli být na dovče někde v jiným paralelním světě, nebo vám došly tenhle měsíc data. Ale pro jistotku, kdyby náhodou nějakej šťastlivec vůbec nevěděl, o co jde, vysvětlím. Jako taky neznám původního hybatele týhle srandy a ani to nemám v plánu dohledávat, každopádně jde o to, že musíte zahodit veškerý zábrany a dohledat nějakou fotku z roku 2009, tu pak se vším studem vzít a vedle ní prsknut fotku aktuální. No, a lidi vám budou psát, jak moc vám ty léta prospěly, že jste hezčí/hubenější/vyzrálejší/prostě o deset let starší. Samozřejmě. Na tý nový fotce máte narvanejch 10 filtrů, 10x jste se kvůli ní převlíkali a měli jste na výběr z 10 různejch jinejch fotek, než jste to vaše umělecký dílo poslali do světa. Pozoruhodný jak se z ponovorčních výzev typu „zhubnu tisíc kilo“ a „přestávám kouřit“ po 14 dnech vyrýsoval „projekt“, kterej vám má vlastně ukázat, že jste kočka či kočičák i bez zásadních změn, kdy k lepšímu já stačí pouze pár let. A možná trošku jasu s kombinací hlubšího kontrastu. Hlavně ať to sype lajky nebo srdíčka a jede se dál, žejo.

Což je právě škoda, ono by se to dalo rozvinout a jak by řekla každá správná hospodyňka, nakouknout tak trošku pod pokličku. Ono je sice hezký, že si člověk připomene, jak otřesný svetry nosil či jak vypadala jeho kůže bez kérek, ale co dál? Vzpomene si vůbec někdo, jak se za těch deset let změnil obal vašeho oblíbenýho mlíka? Zajímá někoho krom vlastního progresu i progres otevírací doby místní knihovny? Je na silnicích o dest let míň nebo víc děr? Jak vlastně vypadaly dřív zastávky městský hromadný? Kolik žvejkaček se za tu dobu přilepilo na zem? Je voda furt stejně mokrá a padá déšť pořád z vrchu dolů? Je každej uplynulej rok jinej, nebo jsou ve výsledku všechny stejný?  A víte o něčem, co se od roku 2009 vůbec, ale vůbec nezměnilo?

Nechci zadávat žádný výzvy (jakoby chci, ale jelikož nebombim jak Kamu, byl by to ode mě takovej výkřik do tmy, kterej by vyšel vniveč, takže je lepší říkat, že nechci), ale… Pojďme namísto zálohování letošní fotky na rok 2029 sledovat ten obal od mlíka. Protože nikdo jinej to za chudáka mlíko neudělá, viď.

pozn. autora: Pokud tě ale láká víc vývin párků nebo počítání vyflusnutejch žvejkaček, taky dobrý. Hlavní totiž je, že tě zajímá i to co se děje kolem tebe, namísto tobě. (Prostor pro ukamenování autora motivačními tlachali je vyhrazen v desátém patře desáté budovy v desátém okrsku v deset hodin.)

Napsal Té Ká
 


 

Kam dál?

PLÁN ÚTĚKU: Novoroční pozdrav z Valdic

čtvrtek, 3. ledna 2019, 14:20

Hned na začátku bych vám chtěl poděkovat za vaše kladné, ale co, i záporné ohlasy. A že vás je opravdu hodně. Tyto články jsem...

Příběhy od plotny: Statistky vykazují, že začátky roků životy nemění

úterý, 1. ledna 2019, 17:30

Jsem jenom obyčejná hradecká holka, prolezlá ironií a sarkasmem, která si se spisovným jazykem netyká a jedinou lásku chová k...

Příběhy od plotny: Tady je ta země zaslíbená, satirou a ironií plná,...

úterý, 25. prosince 2018, 17:30

Jsem jenom obyčejná hradecká holka, prolezlá ironií a sarkasmem, která si se spisovným jazykem netyká a jedinou lásku chová k...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě, neefektivně a netransparentně, podpora byla roztříštěná a kvůli chybějícímu informačnímu systému náročná pro poskytovatele i příjemce. Na základě prověrky o tom dnes informoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.