Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat

Příběhy od plotny: Tady je ta země zaslíbená, satirou a ironií plná, vtipem oplývající

 
úterý, 25. prosince 2018, 17:30

Jsem jenom obyčejná hradecká holka, prolezlá ironií a sarkasmem, která si se spisovným jazykem netyká a jedinou lásku chová k Bukowskému s Welshem. Tak nejdřív pořádně čti, než mě odsoudíš svejma nenávistnejma komentářema.

Člověk si takhle při tom vánočním čase občas od tý plotny odskočí k televizi, protože přeci pohádky jsou modla Vánoc a hoď mi tam nějakou tu českou klasiku a mísu cukroví k tomu. A jéjé, další reklama, to snad nemyslej vážně, no nevadí, podej mi ten ovladač, ne nadarmo máme hafo programů, žejo. Jasný, že kdyby byl sníh, tak u tý telky nejsi, stavíš sněhuláka, nebo bruslíš, ale Ježíšek to takhle nechtěl, do míst, kde letos hodně sněží, je lepší vůbec nevycházet. Na druhou stranu, proti gustu… A hele, konečně v tý televizi dávají něco bez reklamy, házej další várku úlků a podlejvej to vaječňákem. Ale, ale, ale, co tohle je za pohádku, to kdo vymyslel?

Petr nebo Novotný. Babiš nebo Bureš. Zavřít nebo zasít Ř(ř)epku. Chodit o holi nebo s Hůlkou. Vždyť je to jedno, čeština je přeci tak krásnej jazyk, že by byla škoda nepřeložit anglickej výraz pussy. Hitem letošních Vánoc by se měla bezesporu stát dřevěná maketa AK47 značka „Na novináře“ pod záštitou Becherovky jakožto hlavního sponzoru Hradu. Tý naší malý český zemičce se podařilo něco nevídanýho. Byl zrozen nový druh, dalo by se říct, že bezpáteřní a nedotknutelný, kterýho by do chládku mohla dostat už snad jenom Kristelová, protože Vondráčková svoje žaloby dávno vystřílela a šetří na novou plastiku. Byl vyhlášen stav nouze a jediným možným řešením je rekreační zájezd. Však ono se to po něm zase uklidní. S Klusem to seklo, na tohle je i sluníčko krátký, jistý ale je, že tou cestou, tím směrem, prý by se dávno měl dát, jenže prej ve společným kupéčku a Krajčem prostě nepojede, i kdyby to jízdný bylo zadarmo. To by si radši koupil boty. Kdo však neodmítne svezení je Troška, kterej s sebou bere Kropáčkovou a státní vyznamenání, pro případ, kdyby někdo zapomněl, že ho má. Michal David přijde později, má plno práce, říká se, že už nějakej ten pátek jede nonstop. Bohdalka slíbila, že protentokrát se oblíkne aspoň do něčeho, ale s Gottem to je špatný. Pořád trucuje, tohle letos opravdu nečekal. Údajně nevychází z bytu, Ivanka ho dokonce musí i krmit ptačím zobem, jelikož má na rukách přilepený všechny slavíky vteřinovým lepidlem. Slonková teď vysadila z jídelníčku smetanu a po rozhovoru pro DVTV začala malinko pít, takže prej radši zůstane doma. Mareš ten zájezd prošvihnul z vlastní nepozornosti, počítá doma peníze s Avíkem.  Zbytek republiky jde do ulic. Zase. Tentokrát svoje transparenty vyladili do žluto-černa a prosí Kazmu, ať už kápne božskou o tom, že tohle má na triku za litra on. Řidič se pro tuhle akci nesháněl těžko, Protopopov se vlastně přihlásil sám. Dveře se zavírají a z rádia Kampaň se line nová skladba s názvem Nikdy neodstoupím.  A kam že to všichni jedou? No na prázdniny.

Teď otázka, jestli ten zvonec na znamení konce vůbec někdy zazvoní. 

Napsal Té Ká
 


 

Kam dál?

Příběhy od plotny: Vědci zpozorovali nadměrný výskyt člověčiny v...

pondělí, 17. prosince 2018, 17:40

Jsem jenom obyčejná hradecká holka, prolezlá ironií a sarkasmem, která si se spisovným jazykem netyká a jedinou lásku chová k...

PLÁN ÚTĚKU: Jak přežít a nezbláznit se

úterý, 20. listopadu 2018, 11:20

Někdy si říkám, jak to tady zvládnu. Jsem v tom nejhorším už půl roku, dva a půl roku ještě budu. Dnes už vím, že to zvládnu, ale...

PLÁN ÚTĚKU: Vítej v pekle

středa, 24. října 2018, 14:40

Z Brna do Jiřic to trvalo asi 6 hodin, 6 strašně dlouhých hodin bez hnutí. Problém v medvědovi byl ten, že se člověk nemůže ani...

PLÁN ÚTĚKU: Čekání na peklo jménem Valdice

úterý, 9. října 2018, 17:30

Nejhorší na celé base je to čekání. Když jsem se dostal zpět do Brna, věděl jsem, že mě nečeká nic dobrého. Spoustu lidí jsem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Předsednictví ČR Radě EU může vést k vytvoření 570 nových míst

Předsednictví České republiky Radě EU ve druhé polovině roku 2022 si vyžádá podle aktuálních požadavků zhruba 570 nových pracovních míst na dobu určitou. Vyplývá to z materiálu, který dostane vláda v pondělí pro informaci. Dokument je úvodní informací o nárocích na předsednictví. Podrobný návrh rozpočtu by měla vláda dostat do konce dubna a každý rok jej aktualizovat.

Ministr Vojtěch odhaduje, že letos bude až tisíc případů spalniček

Počet případů onemocnění spalničkami může letos v České republice vzrůst až na tisícovku. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle ČT onemocnělo v tuzemsku jen za letošní rok k pátku 21. března spalničkami již 366 lidí a jen za poslední týden přibylo šest desítek případů. Spalničky jsou vysoce nakažlivé onemocnění, mohou je provázet závažné komplikace. Loni bylo nemocných 203 za celý rok.

GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?

Překvapuje mě, jak málo prostoru ve veřejné debatě získávají některá témata. Aktuálně se třeba jedná o směrnici o autorských právech na sociálních sítích, o které bude v příštím týdnu hlasovat Evropský parlament. Ta přináší zásadní otázku: Jsou racionálně neznalí voliči připraveni na důkladné ověřování informací, které budou nalézat na internetu?