Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat

Příběhy od plotny: Tady je ta země zaslíbená, satirou a ironií plná, vtipem oplývající

 
úterý, 25. prosince 2018, 17:30

Jsem jenom obyčejná hradecká holka, prolezlá ironií a sarkasmem, která si se spisovným jazykem netyká a jedinou lásku chová k Bukowskému s Welshem. Tak nejdřív pořádně čti, než mě odsoudíš svejma nenávistnejma komentářema.

Člověk si takhle při tom vánočním čase občas od tý plotny odskočí k televizi, protože přeci pohádky jsou modla Vánoc a hoď mi tam nějakou tu českou klasiku a mísu cukroví k tomu. A jéjé, další reklama, to snad nemyslej vážně, no nevadí, podej mi ten ovladač, ne nadarmo máme hafo programů, žejo. Jasný, že kdyby byl sníh, tak u tý telky nejsi, stavíš sněhuláka, nebo bruslíš, ale Ježíšek to takhle nechtěl, do míst, kde letos hodně sněží, je lepší vůbec nevycházet. Na druhou stranu, proti gustu… A hele, konečně v tý televizi dávají něco bez reklamy, házej další várku úlků a podlejvej to vaječňákem. Ale, ale, ale, co tohle je za pohádku, to kdo vymyslel?

Petr nebo Novotný. Babiš nebo Bureš. Zavřít nebo zasít Ř(ř)epku. Chodit o holi nebo s Hůlkou. Vždyť je to jedno, čeština je přeci tak krásnej jazyk, že by byla škoda nepřeložit anglickej výraz pussy. Hitem letošních Vánoc by se měla bezesporu stát dřevěná maketa AK47 značka „Na novináře“ pod záštitou Becherovky jakožto hlavního sponzoru Hradu. Tý naší malý český zemičce se podařilo něco nevídanýho. Byl zrozen nový druh, dalo by se říct, že bezpáteřní a nedotknutelný, kterýho by do chládku mohla dostat už snad jenom Kristelová, protože Vondráčková svoje žaloby dávno vystřílela a šetří na novou plastiku. Byl vyhlášen stav nouze a jediným možným řešením je rekreační zájezd. Však ono se to po něm zase uklidní. S Klusem to seklo, na tohle je i sluníčko krátký, jistý ale je, že tou cestou, tím směrem, prý by se dávno měl dát, jenže prej ve společným kupéčku a Krajčem prostě nepojede, i kdyby to jízdný bylo zadarmo. To by si radši koupil boty. Kdo však neodmítne svezení je Troška, kterej s sebou bere Kropáčkovou a státní vyznamenání, pro případ, kdyby někdo zapomněl, že ho má. Michal David přijde později, má plno práce, říká se, že už nějakej ten pátek jede nonstop. Bohdalka slíbila, že protentokrát se oblíkne aspoň do něčeho, ale s Gottem to je špatný. Pořád trucuje, tohle letos opravdu nečekal. Údajně nevychází z bytu, Ivanka ho dokonce musí i krmit ptačím zobem, jelikož má na rukách přilepený všechny slavíky vteřinovým lepidlem. Slonková teď vysadila z jídelníčku smetanu a po rozhovoru pro DVTV začala malinko pít, takže prej radši zůstane doma. Mareš ten zájezd prošvihnul z vlastní nepozornosti, počítá doma peníze s Avíkem.  Zbytek republiky jde do ulic. Zase. Tentokrát svoje transparenty vyladili do žluto-černa a prosí Kazmu, ať už kápne božskou o tom, že tohle má na triku za litra on. Řidič se pro tuhle akci nesháněl těžko, Protopopov se vlastně přihlásil sám. Dveře se zavírají a z rádia Kampaň se line nová skladba s názvem Nikdy neodstoupím.  A kam že to všichni jedou? No na prázdniny.

Teď otázka, jestli ten zvonec na znamení konce vůbec někdy zazvoní. 

Napsal Té Ká
 


 

Kam dál?

Příběhy od plotny: Vědci zpozorovali nadměrný výskyt člověčiny v...

pondělí, 17. prosince 2018, 17:40

Jsem jenom obyčejná hradecká holka, prolezlá ironií a sarkasmem, která si se spisovným jazykem netyká a jedinou lásku chová k...

PLÁN ÚTĚKU: Jak přežít a nezbláznit se

úterý, 20. listopadu 2018, 11:20

Někdy si říkám, jak to tady zvládnu. Jsem v tom nejhorším už půl roku, dva a půl roku ještě budu. Dnes už vím, že to zvládnu, ale...

PLÁN ÚTĚKU: Vítej v pekle

středa, 24. října 2018, 14:40

Z Brna do Jiřic to trvalo asi 6 hodin, 6 strašně dlouhých hodin bez hnutí. Problém v medvědovi byl ten, že se člověk nemůže ani...

PLÁN ÚTĚKU: Čekání na peklo jménem Valdice

úterý, 9. října 2018, 17:30

Nejhorší na celé base je to čekání. Když jsem se dostal zpět do Brna, věděl jsem, že mě nečeká nic dobrého. Spoustu lidí jsem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.

Olomoučanka shání peníze na náročnou operaci obličeje. Pojišťovna jí nepomůže

Dnes jednatřicetileté Mirce Dobešové z Olomouce lékaři ve čtrnácti letech diagnostikovali zhoubný nádor v dutinách. Tento nádor způsobil, že má Mirka zdeformovanou polovinu obličeje. Teď shání peníze na náročnou operaci.

Spor o 115 neproplacených hodin skončil až u soudu

Pracovnici na dohodou o provedení práce odmítla zaměstnavatelka zaplatit za poslední odpracovaný měsíc s odůvodněním, že jí opustila v hlavní sezoně. Celá záležitost nakonec skončila až u soudu, který rozhodl ve prospěch zaměstnankyně a zaměstnavatelka tak mimo mzdu musela zaplatit i úroky z prodlení a náhrady nákladů.