Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat

Příběhy od plotny: Tady je ta země zaslíbená, satirou a ironií plná, vtipem oplývající

 
úterý, 25. prosince 2018, 17:30

Jsem jenom obyčejná hradecká holka, prolezlá ironií a sarkasmem, která si se spisovným jazykem netyká a jedinou lásku chová k Bukowskému s Welshem. Tak nejdřív pořádně čti, než mě odsoudíš svejma nenávistnejma komentářema.

Člověk si takhle při tom vánočním čase občas od tý plotny odskočí k televizi, protože přeci pohádky jsou modla Vánoc a hoď mi tam nějakou tu českou klasiku a mísu cukroví k tomu. A jéjé, další reklama, to snad nemyslej vážně, no nevadí, podej mi ten ovladač, ne nadarmo máme hafo programů, žejo. Jasný, že kdyby byl sníh, tak u tý telky nejsi, stavíš sněhuláka, nebo bruslíš, ale Ježíšek to takhle nechtěl, do míst, kde letos hodně sněží, je lepší vůbec nevycházet. Na druhou stranu, proti gustu… A hele, konečně v tý televizi dávají něco bez reklamy, házej další várku úlků a podlejvej to vaječňákem. Ale, ale, ale, co tohle je za pohádku, to kdo vymyslel?

Petr nebo Novotný. Babiš nebo Bureš. Zavřít nebo zasít Ř(ř)epku. Chodit o holi nebo s Hůlkou. Vždyť je to jedno, čeština je přeci tak krásnej jazyk, že by byla škoda nepřeložit anglickej výraz pussy. Hitem letošních Vánoc by se měla bezesporu stát dřevěná maketa AK47 značka „Na novináře“ pod záštitou Becherovky jakožto hlavního sponzoru Hradu. Tý naší malý český zemičce se podařilo něco nevídanýho. Byl zrozen nový druh, dalo by se říct, že bezpáteřní a nedotknutelný, kterýho by do chládku mohla dostat už snad jenom Kristelová, protože Vondráčková svoje žaloby dávno vystřílela a šetří na novou plastiku. Byl vyhlášen stav nouze a jediným možným řešením je rekreační zájezd. Však ono se to po něm zase uklidní. S Klusem to seklo, na tohle je i sluníčko krátký, jistý ale je, že tou cestou, tím směrem, prý by se dávno měl dát, jenže prej ve společným kupéčku a Krajčem prostě nepojede, i kdyby to jízdný bylo zadarmo. To by si radši koupil boty. Kdo však neodmítne svezení je Troška, kterej s sebou bere Kropáčkovou a státní vyznamenání, pro případ, kdyby někdo zapomněl, že ho má. Michal David přijde později, má plno práce, říká se, že už nějakej ten pátek jede nonstop. Bohdalka slíbila, že protentokrát se oblíkne aspoň do něčeho, ale s Gottem to je špatný. Pořád trucuje, tohle letos opravdu nečekal. Údajně nevychází z bytu, Ivanka ho dokonce musí i krmit ptačím zobem, jelikož má na rukách přilepený všechny slavíky vteřinovým lepidlem. Slonková teď vysadila z jídelníčku smetanu a po rozhovoru pro DVTV začala malinko pít, takže prej radši zůstane doma. Mareš ten zájezd prošvihnul z vlastní nepozornosti, počítá doma peníze s Avíkem.  Zbytek republiky jde do ulic. Zase. Tentokrát svoje transparenty vyladili do žluto-černa a prosí Kazmu, ať už kápne božskou o tom, že tohle má na triku za litra on. Řidič se pro tuhle akci nesháněl těžko, Protopopov se vlastně přihlásil sám. Dveře se zavírají a z rádia Kampaň se line nová skladba s názvem Nikdy neodstoupím.  A kam že to všichni jedou? No na prázdniny.

Teď otázka, jestli ten zvonec na znamení konce vůbec někdy zazvoní. 

Napsal Té Ká
 


 

Kam dál?

Příběhy od plotny: Vědci zpozorovali nadměrný výskyt člověčiny v...

pondělí, 17. prosince 2018, 17:40

Jsem jenom obyčejná hradecká holka, prolezlá ironií a sarkasmem, která si se spisovným jazykem netyká a jedinou lásku chová k...

Příběhy od plotny: Hradec mě zachránil

pondělí, 10. prosince 2018, 18:25

Jsem jenom obyčejná hradecká holka, prolezlá ironií a sarkasmem, která si se spisovným jazykem netyká a jedinou lásku chová k...

PLÁN ÚTĚKU: Jak přežít a nezbláznit se

úterý, 20. listopadu 2018, 11:20

Někdy si říkám, jak to tady zvládnu. Jsem v tom nejhorším už půl roku, dva a půl roku ještě budu. Dnes už vím, že to zvládnu, ale...

PLÁN ÚTĚKU: Vražda nebo znásilnění?

středa, 7. listopadu 2018, 15:50

Dřív jsem si říkal, co je pro vězně horší čin, jestli vražda nebo znásilnění. Dnes už to vím a vysvětlím vám, jak jsem se k tomu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.